Zalety wykorzystywania wykładzin z PCV

Jeszcze do niedawna wykładzinę PCV można było znaleźć w niemal każdym domu. W latach 90. cieszyła się ona naprawdę dużą popularnością, a zwłaszcza wzory imitujące drewno, które po dziś dzień dostępne są w wielu sklepach. Przez kilka lat uważano ją za przeżytek, dlatego niemal całkowicie zapomniano o wszystkich zaletach, jakie miała wykładzina podłogowa. Teraz jednak powraca w zupełnie odmienionej formie, ciekawszych wzorach oraz kolorystyce, co powinno przekonać właścicieli mieszkań do zakupu tego typu wykładziny. 

Trwała ochrona powierzchni i wiele więcej


wykładzina pcvUrządzenie nowoczesnych pomieszczeń wymaga dobrania odpowiednich materiałów, które pomogą podkreślić wyjątkowość przestrzeni oraz przewodni styl. Domownicy muszą jednak zwrócić także uwagę na funkcjonalność podłoża, by spełniało ono ich oczekiwania. Nie w każdym przypadku panele czy elegancki gres będzie najlepszych rozwiązaniem. Jeśli chcą więc chronić drogie materiały, na wierzch mogą położyć wykładziny podłogowe do kuchni, korytarza, a nawet salonu. Wszystko tak naprawdę zależy od wybranego wzoru oraz podstawy podłoża, na którym pojawi się dodatkowe zabezpieczenie. Do tej pory najczęściej była wybierana właśnie wykładzina PCV do kuchni, jednak poszerzający się asortyment producentów pozwolił zastosować ją również w wielu innych pomieszczeniach. Wynika to głównie z zalet materiału, czyli przede wszystkim trwałości, elastyczności i bezproblemowego czyszczenia, co na pewno docenią rodziny z małymi dziećmi. To jednak nie jest koniec możliwości tego typu wykładzin. 

Wykładzina PCV w budynkach publicznych


wykładziny do szkołyNie tylko w mieszkaniach wykładzina znajduje swoje zastosowanie. Ze względu na swoje właściwości PCV świetnie się sprawdza również w roli wykładziny do szkoły, gdzie tłumi dźwięki obuwia czy też zapewnia odpowiednią amortyzację. Najważniejszy jest jednak fakt, że podłoże nie zużywa się tak szybko, jak w przypadku kafelek czy paneli. Poza tym w przypadku szkoły PCV jest znacznie bezpieczniejsze i ogranicza wypadki związane ze śliską nawierzchnią. Ten typ powierzchni wykorzystywany jest również jako wykładziny do biura, głównie ze względu na niski koszt zakupu oraz położenia. Pozwala to na uzyskanie podłogi bez zbędnych szczelin, gdzie gromadzą się trudne do usunięcia zabrudzenia. Oczywiście w zależności od zastosowania należy wybrać zupełnie inny rodzaj wykładziny PCV – jednowarstwową lub heterogeniczną, dzięki czemu spełni ona wszelkie oczekiwania.

Producenci stanęli na wysokości zadania, by móc swoim klientom zaoferować rozwiązania dedykowane zarówno do domu, jak i budynków użytkowych. Oczywiście wykładziny z PCV różnią się strukturą oraz swoimi właściwościami, ale to właśnie dzięki tak dużemu zróżnicowaniu mają one naprawdę wiele zalet. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych oraz wzorach, co pozwala im wpasować się do nawet najbardziej wyrafinowanych wnętrz. A przy tym stanowią solidną ochronę dla każdego rodzaju powierzchni, która może szybko się zużyć i stracić swój atrakcyjny wygląd.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania