Kuchnie z wykładziną podłogową

Nowoczesny wystrój coraz częściej pojawia się w modnych magazynach skupiających się na aranżacji wnętrz, jak i w samych domach. Jest tak, gdyż łączy on gustowny wygląd z mądrymi rozwiązaniami przestrzennymi - wykorzystuje się w nich też materiały idealnie dostosowane do pomieszczenia w których zostają one umieszczone. Jednym z tych materiałów jest PCV. Materiał ten ma wiele zalet, w szczególności objawiających się w kuchni.

Wykładzina przystosowana do kuchni

wykladzina-pcv-26mm-echiquier-2-black-wh

Prawie każda wykładzina podłogowa PCV nadaje się do używania w kuchni, a już w szczególności tej urządzanej w nowoczesnym stylu. Nie jest to też żadna nowość - posadzka wykonana z tego materiału jest coraz częściej spotykanym rodzajem w dużych kuchniach i stołówkach. O popularność konkuruje tylko z kafelkami, które są wybierane ze względu na wygląd i ogólne przekonanie, iż w kuchni nie powinno ich zabraknąć. Mają one jednak swoje wady, szczególnie objawiające się w nieprzewidzianych sytuacjach. W końcu wystarczy jeden niefortunnie zrzucony garnek, a może powstać w nich szczerba, w której zaczną zbierać się resztki jedzenia i brudu. Między innymi dlatego wykładziny podłogowe do kuchni zyskują coraz bardziej w oczach specjalistów w aranżacji - nie jest to jednak jedyny powód.

Zalety stosowania wykładziny PCV w kuchni

PCV nie jest tylko odporniejszy na uszkodzenia - jest wytrzymalszy również pod innymi względami. Jest mniej ścieralne od najczęściej stosowanych w kuchniach kafli i mniej blaknie pod wpływem słońca, a co za tym idzie - wygląda lepiej przez dłuższy okres czasu. Dodatkowo łatwiej utrzymać taką podłogę w czystości, jest też lepiej przystosowana do wielu popularnie stosowanych środków chemicznych. Tłuszcz również przywiera do takiej podłogi w znacznie mniejszym stopniu niż do kafli, które znane są w środowisku właśnie z tej cechy. Wykładzina PCV do kuchni jest również dostępna w ogromnej ilości wariantów, dzięki czemu bez trudu można dopasować ją do nowoczesnego wnętrza kuchni. Można znaleźć między innymi wariant imitujący drewniane panele zwykle niemożliwe do wykorzystania w tym pomieszczeniu, ale i - dla osób bardziej ortodoksyjnych - wykładziny imitujące wcześniej wspomniane kafelki.

Jak widać, podłogi PCV mogą być idealną alternatywą dla zwykle stosowanych w kuchniach kafelków - zarówno w tych domowych, jak i w większych, bardziej profesjonalnych placówkach. Warto mieć więc ją na uwadze w trakcie remontu, gdyż - być może - jest to właśnie to, czego konkretnej kuchni brakuje do całkowitego dopełnienia aranżacji.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania