Dywan jako dekoracja każdego pomieszczenia

Jeszcze do niedawna uważało się, że dywany wyszły z mody. Wszyscy zrezygnowali z nich na rzecz modnych paneli podłogowych czy dekoracyjnych kafelek. Jednak to się zmienia. Dywany znowu zaczynają być wykorzystywane do dekoracji domów. Są one znacznie lepiej dobierane do wnętrza, które mają uzupełniać. Królują włochate oraz kolorowe wzory sprawiające, że żadne pomieszczenie nie wydaje się banalnie urządzone. Czym się więc kierować podczas wyboru stylowego wykończenia podłogi w swoim domu?

Jak wybrać dywan dla dzieci?

wykladzina-dywanowa-dziecieca.jpg

Poszukując ciekawej dekoracji do pokoju dziecięcego warto pomyśleć o zakupie dywanu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli zabezpieczyć panele przed zarysowaniami od zabawek. Jednocześnie sprawi, że przestrzeń stanie się bardziej przytulna dla dziecka. Dywan do pokoju dziecięcego powinien być przede wszystkim przyjemny w dotyku oraz prosty do uprzątnięcia. Dlatego wybierając mniejszy rozmiar łatwo można go wynieść i wytrzepać.

Czy chodniki w korytarzu są nadal modne?

wykladzina-dywanowa-disney-cars.jpg

Nawet korytarz może wyglądać znacznie ciekawiej, kiedy udekorujesz go nowoczesnym dywanem. Nie musi to być jednak typowy włochacz - chodniki podgumowane lepiej sprawdzą się w roli dywanu w korytarzu. Pomogą Ci one ograniczyć brud gromadzący się podczas ciągłego wchodzenia i wychodzenia. Szukając chodnika należy pamiętać, że przede wszystkim liczy się jego praktyczne zastosowanie – dopiero później wygląd. Dlatego aby połączyć ze sobą dwie różne przestrzenie jakimi są korytarz oraz salon, warto się zastanowić nad wyborem spójnego zestawu. Nie oznacza to, że dywaniki do przedpokoju muszą być nudne. Wybierając jeden kolor i styl łączący oba pomieszczenia można osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Należy jednak pamiętać, że spójność przestrzeni w domu ma duże znaczenie podczas urządzania. Czasem lepiej postawić na samą praktyczność, zostawiając chodnik w korytarzu, niż dodawać do przedpokoju dekorację, która sprawi, że dom zacznie wyglądać jak połączenie wielu stylów.

Wybierając dywan nie należy kierować się trendami panującymi na rynku. Każdy z nas zna najlepiej potrzeby swojego domu, dlatego kupując z rozsądkiem, kierujemy się praktycznością oraz dopasowaniem do urządzonych wcześniej wnętrz. Jeśli dom jest królestwem małych dzieci warto wybrać materiał, z którego w prosty sposób będzie się usuwało zabrudzenia. Skromne, a stylowe rozwiązania dodają każdej przestrzeni przytulnego wyglądu oraz nadają charakteru. Jednak dywan stanie się dopełnieniem każdego domu tylko wtedy, kiedy będzie współtworzył z wnętrzem harmonię.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania