Gdzie należy stosować wykładziny PCV?

Wykładziny PCV znane są dobrze ze swojej niesamowitej wytrzymałości i trwałości oraz z niskiej, dostępnej dla każdego ceny. Nie ma też większych trudności z ich montażem - wystarczy tylko rozwinąć wykładzinę, odpowiednio przyciąć i wykończyć listwami. Dlatego właśnie te podłogi tak często wybierane są do dużych, rozległych przestrzeni, w których spore skupisko ruchu pieszego jest codziennością. Gdzie takie podłogi stosuje się najczęściej?

Wykładziny do obiektów przemysłowych

wykladzina-pcv-colorlon-lastryko.jpg

Obiekty przemysłowe powinny być zaopatrzone w szczególnie wytrzymałe podłoże, gdyż jest ono stale narażone na uszkodzenia. Dobrze do takich miejsc wybierane są wykładziny obiektowe trudnopalne, nieprzewodzące energii elektrycznej i antypoślizgowe. Każda wykładzina przemysłowa powinna być również odporna na zabrudzenia i łatwa do czyszczenia, gdyż w takich miejscach brud najszybciej się pojawia, jak i najbardziej przeszkadza w pracy. Trzeba też wybrać materiał o najwyższej odporności na wgniecenia, gdyż w większości sytuacji podłogi będą musiały wytrzymać dodatkowy nacisk ciężkich maszyn i ich codzienne użytkowanie.

Idealna podłoga do biurowca

Podłoże wykonane z PCV jest również idealne do biurowców, gdzie natężenie ruchu jest zwykle dość wysokie. W końcu w takim miejscu liczba pracowników może być liczona w setkach osób! Tutaj najważniejszy jest jednak wygląd i łatwość w utrzymaniu czystości - w końcu jest to miejsce reprezentacyjne dla firmy, a żadna placówka nie chce straszyć ewentualnych kontrahentów ubłoconą, zniszczoną podłogą. Zwykle wykładziny do biura są wybierane również ze względu na wysokie parametry wytrzymałości, aby uniknąć konieczności częstej wymiany wykładziny i niszczących system pracy remontów.

Wykładziny na szkolnych korytarzach

wykladzina-pcv-26mm-sarondo-black.jpg

Jako ostatnie warto opisać miejsce, które praktycznie nieodzownie kojarzy się z posadzką PCV. Szkoły - bo to o nich mowa - najlepiej wykorzystują właściwości tych podłóg ze wszystkich powyżej wymienionych miejsc. Ich cena jest dla tych placówek istnym zbawieniem - w końcu jest to miejsce finansowane głównie z funduszu państwowego. Wytrzymałość na ścieranie i zniszczenie jest również czymś, o czym warto tu wspomnieć - w końcu wykładziny do szkoły muszą przetrwać setki dzieci i nastolatków uczęszczających do niej przez wiele lat! Są też wyjątkowo odporne na akty wandalizmu, które czasami mogą wystąpić na szkolnych korytarzach. Ostatnią zaletą, która przesądziła o ich używalności jest ich antypoślizgowość, która niejednokrotnie zapobiegła wypadkom uczniów biegających po korytarzach.

W tych właśnie miejscach podłogi PCV pokazują swoją prawdziwą wartość. Oczywiście mogą być one wykorzystywane w domach i innych placówkach, jednak to właśnie w powyższych obiektach pokazują, do czego tak naprawdę zostały stworzone.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania