Sztuczna Trawa


Trochę natury na balkonie w bloku, a może szybka trawa na tarasie w domku pod miastem? Wykładzina sztuczna trawa to najszybszy i najbardziej efektywny sposób na aranżację pięknej podłogi. Wykładzina na balkon typu “trawa” do złudzenia przypomina prawdziwą trawę, dzięki czemu możesz z jej pomocą wyczarować naturalny i wręcz sielski klimat.

Czym jest sztuczna trawa?

Sztuczna trawa to rodzaj wykładziny, który do złudzenia przypomina naturalną murawę. Podczas produkcji, w warstwie lateksu zatapia się włókna polietylenowe i polipropylenowe o różnej gęstości i grubości. Dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wykładziny doskonale imitującej świeżą trawę. Ten rodzaj wykładziny na balkon w stylu “trawy” jest popularny zwłaszcza wśród osób, które nie mają własnego ogródka. Widok zielonych źdźbeł pozytywnie wpływa na osoby, które lubią mieć kontakt z przyrodą.

Dlaczego sztuczna trawa na balkon to dobry pomysł?

  • Dzięki sztucznej trawie możesz dosłownie odmienić wygląd każdego tarasu czy balkonu. Zwykła posadzka pokryta sztuczną trawą daje wrażenie świeżości i bliskości natury.
  • Sztuczna trawa na taras to rozwiązanie ekologiczne, dlatego że nie ma konieczności nawożenia jej i nie trzeba jej też podlewać.
  • Kupno sztucznej trawy to oszczędność czasu – odchodzi konieczność koszenia i innych zabiegów pielęgnacyjnych a trawa mimo to prezentuje się idealnie przez cały rok.
  • Uniwersalność – sztuczną trawę można zastosować wszędzie tam, gdzie ograniczony dostęp światła uniemożliwia wyhodowanie prawdziwego trawnika. Dzięki takiej trawie zagospodarujesz nawet najtrudniejsze zakątki swojego ogrodu. Kawałki sztucznej trawy pozwalają także uzupełnić ubytki w naturalnej murawie.
  • Odporność na czynniki atmosferyczne – sztucznej trawie nie szkodzą ani promienie UV, ani woda, mróz czy grad. Wykładzina na balkon “trawa” przez cały czas prezentuje się tak samo dobrze.

Trawa na balkon niczym nie różni się od tej, którą stosujemy bezpośrednio na glebie w ogrodzie. Naturalny wygląd sztucznej trawy sprawia, że jest ona na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od żywego trawnika. Zalety te niewątpliwie przemawiają za jej wyborem.

Rozłożenie sztucznej trawy jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka chwil. Materiał, z jakiego wykonana jest taka murawa, jest też bezpieczny dla dzieci i zwierząt.

Zapraszamy do zakupów!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania