Listwy przypodłogowe


Listwy przypodłogowe to integralny element podłogi. Listwy zabezpieczają ściany, łączą podłogę ze ścianą, maskują szczeliny dylatacyjne i zabezpieczają przed dostawaniem się pod podłogę wody i zabrudzeń. Dobrze dobrane listwy wykończeniowe to gwarancja trwałości oraz wysokiej estetyki na długie lata.

Jak wybrać listwy przypodłogowe?

W sprzedaży dostępnych jest kilka typów listew. Takimi najpopularniejszymi są listwy z PCV, listwy drewniane oraz listwa przypodłogowa MDF. Wybór konkretnego typu listwy powinien być podyktowany przede wszystkim rodzajem podłogi.

Listwy do paneli mogą być wykonane tak naprawdę z każdego z wymienionych wyżej materiałów, a o wyborze powinna przesądzać oczekiwana przez nas trwałość oraz cena. Najtańsze są listwy z PCV, nieco droższe MDF, natomiast najdroższe są listwy wykończeniowe z drewna. Gdy podłoga jest drewniana, najlepiej będzie wybrać drewniane listwy. Lista przypodłogowa MDF, czyli taka z płyty MDF, doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku wykładzin dywanowych, jak i paneli.

Niezwykle ważne jest też dobranie odpowiedniego koloru listew. Najlepiej byłoby, gdyby były one maksymalnie zbliżone do kolorystyki i wzoru podłogi. Modne jest teraz również zastosowanie białych cokołów (MDF), niezależnie od koloru podłogi bądź montaż listew w kolorze takim samym, jak ściana. Takie rozwiązanie pozwoli na optyczne zwiększenie wysokości pomieszczeń.

Listwy przypodłogowe mogą stanowić zarówno element ściśle dopasowany do podłogi, jak i odcinający się od niej i radykalnie zmieniający wygląd pomieszczenia. To drugie rozwiązanie jest nieco bardziej ryzykowne, ale w niektórych przypadkach daje bardzo dobry efekt estetyczny.

Jedno jest natomiast pewne: listy zawsze powinny cechować się odpowiednią jakością. Kupując listwy wykończeniowe w sklepie e-wykladziny.pl, dostajesz gwarancję:

  •          Niskich cen.
  •          Szybkiej dostawy.
  •          Satysfakcjonującej jakości.
  •          Dużego wyboru rodzajów i kolorów.

Oferujemy listwy zarówno do wnętrz klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych. Modele, które będą świetnie zespalały się z podłogą i takie, które przyciągnąć uwagę każdego, kto odwiedzi Twój dom czy mieszkanie.

Zapraszamy do zakupów!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania