Dywany Jednokolorowe 

Jest 7 produktów.

Dywany jednokolorowe występują w dowolnych kolorach oraz  typowych rozmiarach.  Dywany te to doskonała alternatywa dla osób, które chcą mieć pewność, że dywan będzie pasował do aranżacji w danym pomieszczeniu. Jakie barwy najlepiej sprawdzą się w konkretnym pokoju?

Kolor dywanu a wystrój pomieszczenia

Istnieją trzy zasady, na podstawie których możemy wybrać dywan do naszego domu, a szczególnie do określonego wnętrza. Klucze doboru koloru dywanów opierają się na zasadzie:
– kolorów dopełniających;
– tej samej gamy barwnej;
– tej samej gamy kolorystycznej.

Wybór kolorów dopełniających ma na celu zapewnić równowagę barw we wnętrzu. Umieszczając fioletowy lub niebieski dywan w pomieszczeniu, w którym dominuje kolor żółty, stosujemy kolory znajdujące się po przeciwległej stronie temperatury barw. W tym przypadku odcień zielony będzie idealnie pasować do czerwonego, z kolei niebieski współgra z pomarańczowym.
Wyselekcjonowanie dywanu na podstawie tej samej gamy barwnej polega na doborze materiału w odcieniach jednego koloru przewodniego danego wnętrza. Dywany będą różnić się od całej aranżacji jedynie poziomem intensywności barwy.
Kolor dywanu do pomieszczenia wybieramy również na zasadzie tej samej gamy kolorystycznej. W tym przypadku we wnętrzu, w którym dominuje tonacja żółta, najpewniej pojawią się dywany pomarańczowe lub czerwone. Postępując zgodnie z tą zasadą – w pokoju, gdzie króluje zieleń, powinny znaleźć się niebieskie lub szare dywany.

Dlaczego warto postawić na dywan w jednym kolorze?

Jednokolorowe dywany nie muszą być nudne, zwłaszcza jeśli mają one dłuższe włosie lub inną ciekawą fakturę. Mogą być one najbardziej efektownym i wyróżniającym się elementem wnętrza lub po prostu występować jako jeden z kilku dodatków w tym samym kolorze. Jednobarwny dywan zdecydowanie łatwiej dopasować do pomieszczenia. Nawet najbardziej jaskrawy kolor nie będzie takim szczytem szaleństwa jak odważne wzory, które nie zawsze zgrają się z aranżacją całego pokoju.

Poszukujesz jednokolorowego dywanu w intensywnych i modnych kolorach? Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu!

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Tagi

Nowe produkty

Najczęściej kupowane